Augustus III the Sas POLSKA/POLAND/POLEN/SACHSEN/FRIEDRICH AUGUST II
Augustus III the Sas
POLSKA/POLAND/POLEN/SACHSEN/FRIEDRICH AUGUST II
August III Sas. Taler (thaler) 1763 FWoF, Dresden (Drezno) NGC AU55 Ex. Herstal, Ex. Nagorka
Aw.: Popiersie króla w płaszczu elektorskim z Orderem Złotego Runa na piersi. W otoku: D G FRID AUGUST REX POL D S I C M A & WRw.: Ukoronowane dwie tarcze herbowe wielopolowe z herbem Polski i Saksonii. U dołu inicjały F.W.ôF. i napis w łuku: X· EINE FEINE MARCK W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1763Wielokrotnie rzadsza odmiana ze sygnaturą ST pod popiersiem króla. Moneta ze znakomitą proweniencją z aukcji Hestala poz. 1927 i aukcji Nagórka poz. 1456.Bardzo ładnie zachowany egzemplarz. Połysk i wspaniała, kolorowa, wiekowa patyna. Rzadkość.Kopicki 11472; Davenport 2676; Kahnt 541b
Details: Ag 42 mm
Condition: NGC AU55 (NGC AU55)
- The cost is converted to USD at the rate of 1 PLN = 0.2574333891 USD on 2020-10-16.
Lot number